Visa

Ministerstvo Vnitra České Republiky


Ministerstvo vnitra – místo, které zná/pozná každý cizinec, který žije či plánuje žít v České republice. Občas bohužel. Jakou agendu má Ministerstvo vnitra na starosti? Jak to na Ministerstvu vnitra reálně chodí? Čtěte dále a dozvíte se vše o dlouhodobých vízech, povoleních k dlouhodobému či trvalému pobytu, o českém občanství a mnohém dalším. Článek napsaný experty, kteří s Ministerstvem vnitra pracují každý den již sedm let.

Ministerstvo vnitra – jakou agendu řeší?

Ministerstvo vnitra je (narozdíl od Cizinecké policie, viz článek Cizinecká Policie Praha) zodpovědné zejména za agendu popsanou níže. Ke každému tématu jsme napsali článek, který ji důkladně popisuje. A to dle toho, jak vše reálně chodí v praxi, ne jak by to mělo jít dle zákona či dle oficiálních vyjádření ministerstva. Bohužel, mnoho věcí na ministerstvu ještě nefunguje dobře a například zákonné lhůty pro schválení žádostí Ministerstvo z naší praxe dodržuje jen v nevelkém počtu případů. Pokud Vás zajímá konkrétní téma, jen klikněte na odkaz a přečtěte si více.

Nyní už ale zpět k tématu – na Ministerstvu vnitra vyřídíte zejména následující:

  • získání dlouhodobého víza – první krok pro podnikatele, některé studenty, rodinné příslušníky a další.
  • prodloužení dlouhodobého víza
  • získání povolení k dlouhodobému pobytu – první krok např. pro žadatele o zaměstnaneckou kartu či některé studenty. Druhý krok pro podnikatele, některé studenty, rodinné příslušníky a další)
  • prodloužení povolení k dlouhodobému pobytu
  • hlášení změn – cizinci musí veškeré změny typu změna adresy pobytu, změna čísla pasu, změna rodinného stavu apod. hlásit Ministerstvu vnitra v určených lhůtách (3-30 dle národnosti a typu změny).
  • získání povolení k trvalému pobytu
  • získání státního občanství České Republiky

Tento článek je zatím stále v procesu a budeme ho postupně dopisovat a doplňovat. V nejbližších týdnech se zde objeví kompletní informace o Ministerstvu vnitra včetně kontaktů, dokumentů potřebých k jednotlivým typů víz a pobytů a zejména reálné zkušenosti s prací s Ministerstvem vnitra. Náš tým má vcelku více než 20 let zkušeností a ty Vám zde chceme předat. Buďte s námi tedy, prosím, zatím trpěliví a pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám prostřednictvím formuláře vpravo či stránky Contacts.

Děkujeme!

Move To Prague relocation experts – Váš expert na Ministerstvo vnitra České Republiky 🙂

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *