Visa

(Virtuální) Sídlo Podnikání


Sídlo podnikání je jedním ze základních požadavků pro získání živnostenského oprávnění či pro založení s.r.o. V mnoha případech lze použít jako doklad o sídle například nájemní smlouvu či výpis z katastru. V různých situacích však toto možné není (např. bydlíte v družstevním bytě a majitel s využitím bytu jako sídlo podnikání nesouhlasí, nebo prostě chcete mít bydlení a podnikání oddělené). V takovém případě je ideálním řešení “virtuální” sídlo podnikání 🙂

Co je virtuální sídlo podnikání?

“Virtuální” sídlo podnikání je v podstatě potvrzení majitele nemovistosti (např. Move To Prague relocation services s.r.o.) o tom, že souhlasí s tím, abyste si do jeho nemovitosti umístil sídlo svého podnikání. K tomuto potvrzení je zpravidla přiložen ještě výpis z Katastru nemovitostí, prokazující majitele nemovitosti.

Toto potvrzení, spolu s výpisem z katastru můžete následně použít pro získání živnostenského oprávnění či založení s.r.o. Tato “virtuální” adresa se následně stává oficiálním sídlem Vašeho podnikání a veškeré úřady by ji měli používat ke komunikaci s Vámi.

Dobrý poskytovatel virtuálního sídla podnikání se postará o to, že máme v nemovitosti označenou schránku (aby Vám neunikla žádná pošta) a že je Vaše jméno vyvěšeno i na nemovitosti (což je zase požadavek živnostenského zákona).

 Sídlo podnikání poskytnuté Move To Prague

Sídlo podnikání poskytujeme buď ve vlastních nemovitostech nebo v nemovitostech našich partnerů, které dobře známe. Máte tak jistotu, že sídlo bude správně označeno a že Vám neunikne žádný dopis. Kdykoliv obdržíme dopis adresovaný Vám, napíšeme Vám a můžete si ho vyzvednout během úředních hodin naší kanceláře.

Vyhotovení souhlasu s umístěním sídle podnikání probíhá většinou do 24 hodin a souhlas je udělen na rok. Po roce Vás kontaktujeme a můžete platnost sídla podnikání prodloužit.

Máte otázky, případně zájem o získání sídla podnikání? Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře níže a my se Vám ozveme do 24 hodin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *