fbpx

Pojďme se seznámit: MOVETOPRAGUE Relocation Services – komplexní slůžby pro imigraci a relokaci:

 

Každé stěhování do zahranicí je jedinečný příběh! My to víme, tak si vyberte právě nas, abychom se postarali o celý proces! Pracujete ve firmě která nabírá pracovníky ze zahraničí? Scháníte důvěrohodnou firmu s dobrou reputaci, která se postárá o nástupy vašich kolegů z EU nebo mimo EU, řešení zaměstnaneckých a modrých karet, hlášenky volných pracovních míst, pracovní povolení, ubytování, školky a víza pro rodiny? Dejte nám šanci ukázat, že právě my budeme vaším (a jejích) prvním přítelem v Praze, který vám pomůže se vším, co potřebujete a zařídí, že proces relokace bude rychlý, pijemný a teměř bezbolestivý.
Nabízíme komplexní a na míru šitá řešení v oblasti imigrace, víz a nemovitostí  Níže naleznete další informace o věcech, s nimiž vám můžeme pomoci, ale pokud máte nějaké zvláštní požadavky, stačí nechat nás to víme a my vám s nimi rádi pomůžeme. Neztrácejte drahocenný čas hledáním informací, procesů, potřebných dokumentů a úřadů na vlastní pěst – nechte to na nás a my vám odvezeme bolesti hlavy, abyste měli čas na skutečnou radost z Prahy! ZKUŠENCI PROVOZU MOVETOPRAGU, které založili Jan a Daria, je v oblasti relokačních obchodů již téměř 10 let a neztratili jsme trochu nadšení. Vyzkoušejte nás, jsme milí! S kým pracujeme:

What we can help you with:

Your moving story is unique, so are our services. Here is a selection of the things we can help you get done when moving to Prague. Do you have a special requirement? We can not wait to hear it!

Are you excited? Because we are. We are looking forward to hearing from you!

CONTACT US

Our blog: we just tell the whole story as it really is:

We do not sugar-coat anything, we tell it how it is. We do not fill our blog posts with bullshit. We always describe the real life process and experience to give you the best possible view on how everything really works. Read on!

 • Sophie Baystream
  Just Wow! From the beginning to the end:)
  First day I stepped into Move to Prague’s office I was so happily surprised how fast I felt at home. From Jan & Daria’s welcoming and prompt e-mailing me back on all my questions to the amazing and sweet Marie who has become both my friend and to-go-to person whenever I’ve gotten stuck in the Czech buerucracy world;)
  I would like to thank you deeply for making my stay in Prague so welcoming and smooth!
  (via Facebook)
  Sophie Baystream
 • Robin Horsfall , Inspirational Speaker www.Robinhorsfall.co.uk
  For anyone who intends to live in Prague I would like to recommend Daria and Jan and their company. They actually do everything that they say they will do.Daria was our contact and she arranged for us to view properties, negotiated with Estate Agents with a view to get us the best possible price.  Once established they will continue to provide assistance for registration/employment/insurance and just about anything else that a new resident could require.From my experience I can say that they are completely trustworthy and reliable.
  Robin Horsfall , Inspirational Speaker www.Robinhorsfall.co.uk
 • Paul Fisk
  Unlike most other clients who are new to Prague, I contacted Move to Prague after having lived here for 10 years. The team of Move to Prague made sure that my divorce would not interrupt my life or business here and my application for -long term residence was finally accepted for submission at the MOI.
  Dedication, communication and a no-bullshit approach is what makes this company so great. If they can successfully deal with my situation, they can deal with yours.
  100% the best, hands down. Hire no other .
  Paul Fisk